Koszt wyjazdu:

  • 25 – 29 osób – 135 zł   / os. + 2 opiekunów bezpłatnie
  • 30 – 34 osób – 115 zł   / os. + 3 opiekunów bezpłatnie
  • 35 – 39 osób – 100 zł   / os. + 3 opiekunów bezpłatnie
  • 40 – 49 osób –   90 zł   / os. + 4 opiekunów bezpłatnie
  • 50 – 54 osób –   80 zł   / os. + 5 opiekunów bezpłatnie

Cena zawiera: 

  • przejazd autokarem z pasami bezpieczeństwa , klimatyzacją , barkiem , WC , DVD
  • ubezpieczenie NNW na 10.000 – TU EUROPA
  • udział w warsztatach
  • opiekę pilota

Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i najbliższych okolic . W przypadku wyjazdu z innego miejsca , cena ulegnie modyfikacji. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą .


Opis wycieczki

Witajcie w Poznańskim Muzeum Pyry, miejscu pełnym historii o pochodzeniu ziemniaków! Dzisiaj zabierzemy Was w niesamowitą podróż do świata tych wyjątkowych bulw, które przybyły do Europy z Ameryki Południowej w XVI wieku.

Zacznijmy od pięknej miejscowości Poznań, nazywanej Pyrlandią. To właśnie tutaj ziemniaki przyjęły się najszybciej na ziemiach polskich. I dlatego nie mogło zabraknąć tu Poznańskiego Muzeum Pyry, które opowiada fascynującą historię i tradycje związane z tym wyjątkowym warzywem.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji, które sprawią, że ziemniaki staną się dla Was jeszcze bardziej interesujące

Rozpoczynamy od „Królewskiego Jadła”, gdzie każde dziecko będzie miało okazję samodzielnie przygotować swoją pyrę. Dzieci będą mogły wybrać ulubione przyprawy i poczuć się jak prawdziwi kucharze. Pyra jest pieczona i wydawana przy wyjściu jako pamiątka

Następnie przeniesiemy się do sekcji „Ciotki, Kuzyni i Bratanki”, gdzie odkryjecie różne odmiany ziemniaków. Poznacie ich cechy i dowiedziecie się, jak różnią się od siebie pod względem smaku, kształtu i koloru. Może okaże się, że macie swojego ulubionego ziemniaka?

Kolejnym przystankiem będzie „Poszukiwanie Zaginionych Krewnych”- będziemy szukać pyr w piaskownicy.

Po przygodach w terenie czeka na Was „Wielkie Pranie”. Razem będziemy prać i czyścić ziemniaki, aby były gotowe do dalszych przygód. Nie ma lepszego uczucia niż czyste i pachnące bulwy!

Dzieci otrzymują poduszki, przygotowane na wzór worków z pyrami, na których siedzą podczas wycieczki.

Zapraszamy Was serdecznie do tego magicznego miejsca, gdzie ziemniaki stają się bohaterami.

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe