• 1 Dzień

Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Kościół parafialny Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wybudowano w stylu barokowym na wzór Świątyni Salomona w latach 1715–1723. Z zewnątrz przypomina pałac, do którego prowadzi 57 kamiennych schodów. Wnętrze świątyni jest bogato zdobione w malowidła, obrazy i rzeźby.

Przejazd do Parku Zdrojowego w Dusznikach – Zdrój , który ozdobiony jest przez liczne dywany kwiatowe. Pijalnia Wód Mineralnych – zbudowana w I połowie XIX w. przyciąga kuracjuszy bogatą ofertą leczniczych wód mineralnych Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata. W Parku Zdrojowym usytuowany jest Dworek im. Fryderyka Chopina, który był miejscem spotkań towarzyskich od 1802 r. Odbywają się tu liczne koncerty zdrojowe, koncerty fortepianowe przedstawienia teatralne, wieczory z muzyką.

Fontanna – jedna z trzech fontann Parku Zdrojowego i niewątpliwie jedna z największych atrakcji uzdrowiska. Dzięki podświetleniu kolorowymi reflektorami, regulacji wysokości strumienia wody oraz zmianom jego kształtu można oglądać efektowne widowisko.

Przejazd do hotelu , obiadokolacja i nocleg.


  • 2 Dzień

Śniadanie , przejście skalnym labiryntem – Błędne Skały. Szlak jest bardzo ciekawy i urozmaicony, cały czas towarzyszą nam skalne schodki, drewniane kładki i finezyjne skały.
Przejście skalnego labiryntu Błędnych Skał zajmuje około 40 minut . Na platformie widokowej Skalne Czasze możemy zobaczyć ciekawą panoramę Szczelińca Wielkiego, czeskiej wioski Machov, a przy dobrej widoczności wypatrzymy nawet i Karkonosze.

Czas wolny na posiłek , płatny we własnym zakresie.

Wizyta na Szlaku Ginących Zawodów . Działa tu warsztat kowalski . Można także podziwiać proces tworzenia glinianych naczyń  lub spróbować swoich sił i samemu wykonać dla siebie pamiątkę z tego miejsca.

Dodatkowo można zapoznać się z zasadą działania warsztatu tkackiego, podziwiać wyroby szydełkarskie i gobeliny, jak również przedmioty gospodarstwa domowego z dawnych lat,  np. maselnicę. W domu chleba można zakupić wiejski chleb ze smalcem, który  zdobył liczne nagrody  m.in.  kilkakrotnie Ministerstwa Rolnictwa

Działa tu także mini – zoo – można zobaczyć bażanty, koguty, kurki, owce i kozy oraz jelenie.

Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Sprawdź inne wycieczki dwudniowe