• 1 Dzień

Przejazd do Torunia . Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejskim. W czasie spaceru zobaczymy m.in: Bramę Klasztorną , Krzywą Wieżę , mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski.

Czas wolny na posiłek oraz zakup pamiątek.

Następnie weźmiemy udział w Warsztatach Piernikowych– dowiemy się jakich składników się dodaje, skąd one pochodzą, jak wyglądają i jak pachną. Każdy ugniecie własnoręcznie ciasto i wyciśnie je w ozdobne formy.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


  • 2 Dzień

Przejazd do Ciechocinka , który jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych uzdrowisk polskich, o unikatowych właściwościach leczniczych i walorach przyrodniczych i turystycznych, bogatej przeszłości historycznej oraz  tradycjach przemysłu solnego. Siłą sanatoriów Ciechocinka , jak i całego miasta są złoża solanek cieplniczych, bogate w chlorek sodu, wapń, magnez, żelazo, jod,brom i wolny siarkowodór.

W programie:  Tężnie – unikatowa i największa w Europie konstrukcja do odparowywania wody z solanki. Wokół Tężni tworzy się bogaty w jod mikroklimat, Fontanna Grzybek oraz Jaś i Małgosia, spacer po parku zdrojowym , wejście do pijalni wód mineralnych . Następnie spacer wśród bajkowych dywanów kwiatowych.

Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Sprawdź inne wycieczki dwudniowe