• 1 Dzień

Przejazd w godzinach porannych do Zamku Grodziec. Zwiedzanie z przewodnikiem najlepiej zachowanego zamku w Krainie Wygasłych Wulkanów. Został zbudowany w 1159 roku na 389 metrowym stromym wzgórzu. Był to gród obronny Bobrzan. Zamek został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W komnatach został  zachowany wystrój z XIX i początku XX wieku. W sali rycerskiej zgromadzono wiele przedmiotów. Zamek przy okazji odegrał swoją rolę w filmowym, a właściwie serialowym świecie. Pojawił się między innymi w „Wiedźminie”,

Czas wolny na posiłek, płatny we własnym zakresie.

Następnie pojedziemy do Krainy Wygasłych Wulkanów, gdzie zrobimy sobie spacer wśród Gór Kaczawskich , które są niezbyt wysokie. Posiadają wyznaczone szlaki turystyczne, odpowiednio przygotowane miejsca do odpoczynku. Jednym ze świadectw wulkanicznej przeszłości tego terenu jest ogromne bogactwo skał i minerałów najróżniejszego pokroju. Odnajdywane tu są piryt, azuryt, malachit, srebro rodzime, agat, ametyst, kryształy górskie, cyrkon, rubin, granat, korund, topaz, szmaragd, a w rzece nawet złoto.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


  • 2 Dzień

Śniadanie , przejazd do gospodarstwa Zielony Wulkan .Udział w warsztatach robienia kremu. Ogród ziołowy, otaczające pola i łąki dostarczą do zajęć podstawowy materiał czyli rośliny lecznicze (zioła, owoce, warzywa). Nauczymy się podstawowej wiedzy o kosmetykach naturalnych, poznamy różne rodzaje zapachów, nauczymy się mieszać składniki w odpowiednich proporcjach i wykonamy krem . Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik zabierze ze sobą ,własnoręcznie wykonany naturalny produkt kosmetyczny. Zabierzemy ze sobą także wiedzę o tym, jak samodzielnie stworzyć w domu naturalne kosmetyki.


Poczęstunek – zupa pokrzywowa z jajkiem plus podpłomyki ziołowe ( + 20 zł )


Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Sprawdź inne wycieczki dwudniowe