• 1 Dzień

Przejazd do Warszawy do Muzeum PRL , które pobudza do wspomnień i refleksji,  pokazuje jak wiele zmieniło się na przestrzeni kilku dekad, jak inaczej wyglądało wtedy życie. Muzeum wypełnione jest po brzegi pamiątkami i symbolami z minionej epoki . Większość ekspozycji przedstawia przedmioty codziennego użytku: radioodbiorniki, gazety, środki czystości. Na wystawie pojawia się Mały Fiat, adapter Bambino, pralka Frania, zabawki, poszczególne leki. Możemy dowiedzieć się więcej o ówczesnej polityce i faktach historycznych, posłuchać nagrań, zobaczyć film, poczuć dawne czasy i porównać je do tego, do czego dostęp mieliśmy w ostatnich latach.

Po zwiedzaniu czeka nas poczęstunek PRL : chleb ze smalcem, ogórek kiszony, oranżada na recepturze z 1948 roku – 12 zł

Do tego:  kawa z ekspresu z lat 60 – od 6  do 12 zł,  ciastko PRL (wafle przełożone kajmakiem) – 2 zł ,  Wuzetka – 10 zł, Ciasta – 6-10 zł

Następnie pospacerujemy  ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów w ogrodach Łazienek Królewskich .  Do dyspozycji jest: Ogród KrólewskiOgród Romantyczny i Ogród Modernistyczny. Latem dostępna jest również strefa leżakowania, mieszcząca się nieopodal Nowej Oranżerii. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę.

Przejazd do hotelu , obiadokolacja , nocleg.


  • 2 Dzień

Śniadanie, przejazd na plantację lawendy. Będziemy uczestniczyć w warsztatach  z lawendowej aromaterapii : Lawendowe zawieszki, lawendowa sól do kąpieli, lawendowe mydełka glicerynowe. Na warsztatach będziemy używać kwiatów lawendy i olejku lawendowego.

Przygotujemy także słodki, lawendowy poczęstunek, lawendową lemoniadę oraz ognisko.

Spacer po polu lawendy z opowieścią na temat tajników uprawy i zastosowania lawendy będzie miłym akcentem kończącym pobyt w gospodarstwie.

Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Opis wycieczki

Sprawdź inne wycieczki dwudniowe