• 1 Dzień

Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy.  Jego wyjątkowość potwierdza umieszczenie go na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku. Kościół Pokoju w Świdnicy to największy drewniany kościół w Europie. Świątynia została wybudowana tylko za pomocą nietrwałych elementów konstrukcyjnych tj. drewno, słoma czy glina. Prawdziwe piękno ukryte jest jednak w środku kościoła. Bogato zdobione loże, elementy ołtarza oraz polichromy oddają prawdziwą magię przybytku. Został on wbudowany na planie krzyża greckiego, zawdzięczając tym samym niezwykłą stabilność.

Przejazd do Zamku Książ, najpiękniejszego zamku w Polsce. Owiany licznymi legendami i nutką tajemnych historii, jest prawdziwą perełką Dolnego Śląska. Znajdziemy go w malowniczej scenerii, w sercu lasów, na skalnym cyplu . Dla zwiedzających przygotowano kilka tras tematycznych, a spacer odbywa się przez barwne salony, gabinety oraz ujrzycie najpiękniejszą barokową  salę na Zamku Książ, czyli słynną Salę Maksymiliana. Poza murami Zamku Książ udamy się na zamkowe tarasy, których jest tutaj 13. Na koniec wybierzemy się do Palmiarni.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


  • 2 Dzień

Śniadanie, przejazd do Szczawno – Zdrój  – Hala Spacerowa z Pijalnią Wód Mineralnych w to unikalny kompleks zabytkowy XIX -wiecznej architektury. Pijalnia Wód Mineralnych oferuje 4 różne ujęcia źródlanych skarbów: „Dąbrówki” (dobra przy problemach z wątrobą, drogami żółciowymi, żołądkiem, jelitami), „Marty” (polecana osobom z chorobami układu moczowego i pokarmowego), „Mieszka” (pomaga oczyścić układ oddechowy) oraz „Młynarza” (zalecany przy różnych dolegliwościach narządów trawiennych). Wszystkie wody oraz ich mieszanki można zakupić w butelce i zabrać ich cudowną moc do domu. Czas wolny na posiłek , płatny we własnym zakresie.

Przejazd Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu . To największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Kompleks kopalni zawiera łaźnię, lampownię, kotłownie, warsztat mechaniczny, budynki maszyn wyciągowych, nadszybia, wieże szybów “Julia”, “Sobótka” i “Dampf”, wieżę widokową, podziemny tunel odstawy kamienia, a także budynki zakładu przeróbki mechanicznej węgla, składającej się z pełnego ciągu technologicznego: sortowni, płuczki i flotacji. Ekspozycja stała prezentuje dawne mapy i pamiątki związane z miernictwem, oświetleniem, przedmioty z zakresu ratownictwa górniczego i tradycji górniczych (mundury górnicze, pamiątki związane z obchodami Barbórki: zaproszenia, ceramiczne kufle).  Czas wolny na kawę i deser w Kawiarni „Sztygarówka „- w swojej pierwotnej roli mieściło się tu centrum dowodzenia – biura sztygarów.

 

Sprawdź inne wycieczki dwudniowe