Zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych podziemnych systemów fortyfikacyjnych na świecie ( TRASA KRÓTKA – około 1 h ) System podziemnych korytarzy w Międzyrzeczy, łączących poszczególne elementy fortyfikacji ma ponad 30 km. W jego skład wchodzą m.in. podziemne dworce kolejowe, magazyny zaopatrzenia i oczywiście bunkry.  To miejsce jest wyjątkowe z jeszcze jednego powodu – jest domem dla około 30.000 nietoperzy.

Konieczne wyposażenie: wygodne buty, cieplejsza odzież.

Czas wolny na posiłek , płatny we własnym zakresie.

Przejazd do Polskiej Toskanii .Winnice i ciągnący się wokół widok pól winorośli zazwyczaj przywodzą na myśl regiony winiarskie takie jak włoska Toskania czy francuskie Bordeaux.  Ku zaskoczeniu (i uciesze) także w Polsce można odnaleźć miejsca, które zachwycają wspaniałym winem i pięknymi widokami!  Legenda głosi, że dawne tereny Ziemi Lubuskiej zostały skropione krwią Bachusa – boga wina. Od tego czasu zielonogórskie wzgórza to kraina winem płynąca, a jego smak przez stulecia zachwyca niezwykłym i zaskakującym bukietem smakowym.

Wspólna degustacja to:

  • Wyjazd integracyjny pełen nietuzinkowych wrażeń, pod okiem boga Bachusa.
  • Gratka dla koneserów wina i niepowtarzalna szansa na uzupełnienie domowych zapasów napitku.
  • Zwiedzanie winnicy i poznanie technologii wytwarzania wina.
  • Degustacja najlepszych regionalnych win i lokalnych przysmaków ( 4 rodzaje wina , pieczywo , sery , wędliny )
  • Okazja do poznania polskiej tradycji winiarskiej.
  • Piękne widoki rodem z Włoch i Francji

Możliwość zakupienia serów ( z czarnuszką, z rozmarynem, z suszonymi pomidorami,z ziołami, z truflą, ser w winie ) oraz win ( białe ,różowe ,czerwone )

Wyjazd w drogę powrotną  w godzinach popołudniowych.

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe