Koszt uczestnictwa :  

  • 130 zł ( minimum 25 osób )

Cena zawiera :

  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie
  • opiekę pilota /przewodnika

Wstępy dodatkowo płatne – około 25 zł


Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i najbliższych okolic .  W przypadku wyjazdu z innego miejsca , cena ulegnie modyfikacji. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą .


Opis wycieczki

Wyjazd w godzinach porannych . Zwiedzanie miasta: Stary Rynek, katedra św. Marcina i Mikołaja, budynek dawnego kolegium jezuitów – obecnie ratusz, trzy szachulcowe spichlerze nad Brdą – oficjalny symbol miasta, rzeźba „Przechodzący przez rzekę”, Opera Nova oraz Wyspa Młyńska.

Zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu gdzie poprzez  żywą i interaktywną podróż przez dzieje czystości, brudu i mydlarstwa, poznamy 5000 lat historii higieny. W cenie biletu do Muzeum Mydła zawarte są warsztaty oraz zwiedzanie. Sklepik muzealny to też świetna okazja do zakupienia niestandardowych pamiątek z Bydgoszczy, gdzie znajdziemy np. mydlane ciasta.

Czas wolny na posiłek we własnym zakresie.

Zwiedzanie Muzeum Wodociągów , prezentujące historię i działalność wodociągów w Polsce oraz sprzęt i akcesoria wodociągowo-kanalizacyjne, począwszy od okresu staropolskiego, aż po czasy współczesne.