Koszt uczestnictwa :  

  • 155 zł ( minimum 25 osób )

Cena zawiera :

  • przejazd autokarem
  • bilet wstępu
  • udział w warsztatach
  • ognisko z wyżywieniem
  • ubezpieczenie
  • opiekę pilota /przewodnika

Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i najbliższych okolic .  W przypadku wyjazdu z innego miejsca , cena ulegnie modyfikacji. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą .


Opis wycieczki

Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach poznać można warsztaty ginących zawodów, zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego, narzędzia i maszyny rolnicze i wiele wiele innych.

Trasa zwiedzania połączona z zajęciami edukacyjnymi prowadzi przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala poprzez warsztat bednarsko – stolarski, rybaka, pszczelarza, szewca, praczki, do składu kolonialnego i wnętrza dawnej kuchni, czy klasy szkolnej.
We wszystkich tych stanowiskach dorośli mogą próbować kucia, przymierzają siuńdy, pracują przy urządzeniu zwanym „kobyłka”, poznają pracę szewca i samodzielnie mogą przyciąć skórzane rzemyki, zaglądają do wnętrza ula, poznają duszę żelazka, dowiadują się co można było kupić w składzie kolonialnym i w czym paliło się kawę, poznają naczynia kuchenne i ich przeznaczenie.

Ekspozycję uzupełniają liczne pracownie. U wikliniarza robimy wiklinowe wózki i inne ozdoby, w pracowni stolarskiej – ryczki, u świecownika – świece z węzy, w pracowni garncarskiej toczymy gliniane wazoniki, a w introligatorni zszywamy własne notesy. Wszystkie przedmioty, które nasi goście robią podczas takich praktycznych warsztatów – zabierają ze sobą do domu!

Po warsztatach – ognisko wraz z wyżywieniem ( chleb , kiełbasa , ciasto drożdżowe )

Następnie zrobimy sobie krótki spacer Doliną Kamionki z przewodnikiem. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe