Koszt uczestnictwa :  

  • 135 zł ( minimum 25 osób )

Cena zawiera :

  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie
  • opiekę pilota /przewodnika

Wstęp na Fotosafari dodatkowo płatny – 40 zł


Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i najbliższych okolic .  W przypadku wyjazdu z innego miejsca , cena ulegnie modyfikacji. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą .


Opis wycieczki

Niezwykła i unikalna wycieczka FotoSafari. Trasa przejazdu prowadzi przez rezerwat ornitologiczny i jest to jedna z niewielu możliwości odwiedzenia tego chronionego terenu i poznania jego tajemnic. Obserwacje przyrody organizowane są w rezerwacie „Stawy Milickie” w kompleksie Ruda Sułowska, gdzie można podglądać 300 gatunków ptaków występujących w Dolinie Baryczy. Wycieczki rowerowe odbywają się na trasie w rezerwacie Stawy Milickie / Ruda Sułowska.

Każdej wycieczce towarzyszy przewodnik, który opowiada o tradycji rybackiej Stawów Milickich oraz prowadzi z uczestnikami obserwację ptaków. Podczas wycieczki zaplanowane są postoje obserwacyjne, dlatego każdy uczestnik otrzymuję lornetkę. Przewodnik dysponuje również profesjonalną lunetą , dzięki czemu można z „bliska” zobaczyć ptaki i zwierzęta mieszkające na stawach.

Wycieczki odbywają się na dwóch malowniczych trasach:

1. Trasa dookoła stawu Grabówka Duża – ulubione miejsce podczas jesiennych przelotów ptaków siewkowatych i bytowania gęsi gęgawy (1 h).
2. Trasa na Staw Mewi Duży – idealne miejsce do fotografowania czapli, kaczek i perkozów (1 h).

Czas wolny na posiłek w Gospodzie 8 Ryb.

Wizyta w Muzeum Tradycji Rybactwa – Dom Rybaka. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe