Zwiedzanie Dworu w Koszutach – Muzeum Ziemi Średzkiej – to przepiękny, romantyczny, późnobarokowy dwór szlachecki z trzeciej ćwierci XVIII wieku. Ekspozycja stała prezentowana jest w siedmiu salach, urządzonych w duchu dawnego, polskiego dworu z końca XIX i początku XX wieku. Zgromadzone tu zestawy mebli oraz uzupełniające wystrój malarstwo, tkaniny i przykłady rzemiosła artystycznego – ustawione tak, by swobodnie poruszać się po wnętrzach – pozwalają odtworzyć wygląd i atmosferę szlacheckiego dworu, a pozostawione drobne sprzęty dają wrażenie stałej obecności jego dawnych mieszkańców. Dwór w Koszutach jest otoczony pięknym parkiem krajobrazowym z początku XIX wieku.

Przejazd do Zaniemyśla na Wyspę Edwarda. Oprócz pomników przyrody będąc na Wyspie Edwarda, zobaczymy Dom Szwajcarski – wzniesioną przez hrabiego w latach 1817 – 1819 rezydencję wykonaną z drewna. Według legendy wyspa została usypana na polecenie wojewody poznańskiego Stanisława Górki, który chciał ukryć na niej skarby. Na wyspie można odpocząć na ławeczkach w cieniu drew rozkoszując się ciszą i przepięknymi widokami.

Następnie pojedziemy do Manieczek , gdzie z zewnątrz zobaczymy Dwór  , w którym mieszkał i tworzył Józef Wybicki, autor słów naszego hymnu narodowego.

Na sam koniec wycieczki pojedziemy do Filmowego Folwarku – Dworu Sopliców . Interaktywne przywitanie gości przez  przewodnika ( egzamin z wiedzy P.Tad. 50 g. miodu pitnego2-niak) . Zwiedzimy skansen z przewodnikiem. Stajnia, stodoła, spichlerz, kurnik, wozownia i lamus udostępnione są do zwiedzania jako dekoracja zewnętrzna – przenoszą turystów na „mickiewiczowską wieś”.  Niezwykłą atmosferę miejsca potęguje piękne otoczenie starego sadu. Jedną z atrakcji skansenu jest możliwość spotkania ze zwierzętami.

Czas wolny na obiad – płatny we własnym zakresie

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe