Park Mużakowski – wpisany w malowniczą scenerię doliny Nysy, to swoiste połączenie natury oraz sztuki ogrodniczej. Dziś intryguje tych, którzy jeszcze go nie znają i zachwyca tych, którzy go już odkryli – bowiem podziwiane parkowe obiekty i miejsca to precyzyjnie dobrane składniki wyimaginowanego świata, to opowieść o pięknie, którą chce nam przekazać jej twórca.W 2004 r. Park Mużakowski został uznany za dobro Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zapraszamy Państwa na aktywne spędzenie czasu wśród przyrodniczych osobliwości Parku Mużakowskiego i jego otoczenia. Na uczestników czekają: spacery z przewodnikiem, przejazdy bryczkami, zwiedzanie Nowego Zamku i geoparku „Babina”, transport „Mużakowską kolejką leśną” z Weiswasser do Kromlau i zwiedzanie Parku Rododendronów (sezonowo)

Program:

Przyjazd do Weiswasser. Transport kolejką Mużakowską do Kromlau (bilet 6 euro ). Zwiedzanie ogrodu Rododendronów i Azalii. Przejazd do Bad Muskau/Łęknicy – obiad płatny we własnym zakresie .Spacer z przewodnikiem po Parku Mużakowskim po stronie polskiej i niemieckiej, w tym Nowy Zamek i ogrody zamkowe z zewnątrz . Przerwa na kawę/lody – kawiarnia po niemieckiej stronie. Powrót/lub zwiedzanie geoparku „Dawna Kopalnia Babina”. Ten niezwykły krajobraz można podziwiać na obszarze dawnej, podziemnej i odkrywkowej eksploatacji węgla brunatnego i iłów ceramicznych. Wędrówka 5-kilometrową ścieżką geoturystyczną –  trasa z przewodnikiem ok. 2 h

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe