Początek wycieczki zaczniemy od wizyty na plantacji lawendy na Kujawach , gdzie poznamy lawendę wszystkimi zmysłami oraz zachwycimy się wszechstronnym jej zastosowaniem .

 

WARSZTATY DO WYBORU  :

1. ZMYSŁOWYM SZLAKIEM LAWENDY

Spotkanie obejmuje oprowadzanie po plantacji, wizytę w suszarni oraz zajęcia ogrodnicze, podczas których rozmnożymy lawendę z przysłowiowego listeczka. Na warsztacie z lawendowej młócki, spróbujesz sił w okruszaniu lawendowych bukietów.Będzie też czas na fotografię w lawendzie, zerwanie pamiątkowego bukietu i skosztowanie lawendowego napoju.

Uczestnicy zabierają ze sobą przygotowaną na warsztatach sadzonkę lawendy, bukiet i woreczek zapachowy.

Dostępność: czerwiec, lipiec do czasu żniw, wrzesień, październik


2. ZIOŁOWE MOCE

Spotkanie rozpoczniecie spacerem po okolicznych łąkach, ogródku ziołowym i lawendowym polu. Podczas wyprawy zbierzecie sezonowe zioła, rozpoznacie je i zrobicie nietypowe zielniki. Zdradzę też jakie super moce ma każde z nich. Napijemy się ziołowej herbatki i przyrządzimy lawendowy specyfik zielarski.

Dostępność: maj-październik


3. LABORATORIUM URODY

Podczas warsztatów dowiemy się ę dlaczego warto dbać o ciało i cerę w oparciu o naturalne produkty, bez używania sztucznych barwników, zapachów i konserwantów. Podczas warsztatów, przygotujemy pachnące i zdrowe kosmetyki z dodatkiem olejku eterycznego z lawendy i hydrolatu.

m.in.: musujące kule do kąpieli, peeling do ciała, naturalne mydełko glicerynowe, sól do kąpieli z sezonowymi dodatkami zielarskimi, lawendowy dezodorant, krem lawendowy, masło do ciała.

Dostępność: cały rok


4. KWIATUSZKI

Spotkanie  kulinarne, na którym zapoznacie się z kuchnią kwiatową. Poznacie jakie kwiaty można jeść a także przyrządzimy danie z sezonowych kwiatów i upieczemy lawendowe ciasteczka. Powiem jak jeszcze można przetwarzać lawendę w domowej kuchni.

Dostępność: maj – wrzesień


5. LAWENDOWE FUSETKI

Wyplatamy lawendowe pałeczki zapachowe do aromatyzacji pomieszczeń lub szaf. Do wyplatania potrzebujemy tasiemki i kwiatów specjalnej odmiany lawendy wraz z łodygami. Kwiaty zamykamy wewnątrz pałeczki, oplatając je łodyżkami oraz atłasową wstążeczką. Wrzeciona po ściśnięciu wydobywają z siebie długo wspaniały aromat i są piękną, nietuzinkową ozdobą.

Dostępność: koniec czerwca i początek lipca


6. LAWENDOWE WIANKI

Podczas spaceru po lawendowej plantacji poznajemy odmiany lawend, które najlepiej nadają się do wyplatania wianków. Pod okiem instruktora wyplatamy wianki na bazie suszonej lub świeżej lawendy. Ozdabiamy według uznania i zabieramy do domu.

Dostępność: od połowy czerwca, lipiec, wrzesień


Czas na obiad , płatny we własnym zakresie.

Następnie pojedziemy do Inowrocławia . Spacer po Parku Solankowym i wejście na teren tężni, które zachwycają konstrukcją oraz dobroczynnym wpływem na zdrowie.  W pijalni wód jest możliwość degustowania wody mineralnej o nazwie „Inowrocławianka”

Zwiedzimy Ogrody Papieskie w Parku Solankowym, które powstały w 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Nawiązują one układem do ogrodów watykańskich. Można tutaj przysiąść na ławkach w stylu wiedeńskim, podziwiać rzadką roślinność i zobaczyć fontannę w kształcie kamienia tryskającego wodą.

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe