Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejskim. W czasie spaceru zobaczymy m.in: Bramę Klasztorną , Krzywą Wieżę , mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski.

Warsztaty Piernikowe – dowiemy się jakich składników się dodaje, skąd one pochodzą, jak wyglądają i jak pachną. Każdy ugniecie własnoręcznie ciasto i wyciśnie je w ozdobne formy.

Seans w Planetarium – udamy się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa oraz poznamy tajemnice planet  i galaktyk.


Wycieczkę do Torunia możemy zrealizować w innych wariantach tematycznych:

 ŚLADAMI KOPERNIKA– Po wyprawie z przewodnikiem, dowiemy się  gdzie został ochrzczony ,jakie jeszcze inne zawody wykonywał Kopernik, gdzie chodził do szkoły, którymi uliczkami Torunia się przechadzał

 

TORUŃ FORTECZNY – oprócz klasycznego spaceru po toruńskim Rynku Staromiejskim,  pokonamy kilometry krętych podziemnych korytarzy, pokonując setki schodów, oglądając 55-tonowe pancerne stanowiska obserwacyjne artylerii, obrotowe wieże obserwacyjne i ogromne prochownie.

 

TORUŃ KRZYŻACKI – zobaczymy gdzie mieszkali bracia i usłyszymy co mieli wspólnego z rozłożystym dębem, poznamy tajemniczą Bachę, dowiemy się, gdzie Krzyżacy wybijali monety, gdzie chodzili do kościoła . Przewodnik zdradzi nam też tajemnicę, co łączy Krzyżaków i Krzywą Wieżę oraz co zawdzięczają torunianie kucharzowi Jordanowi.

 

CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY – ukazywanie znaczenia nauki, techniki i kultury w życiu codziennym współczesnego człowieka. Standardowe zwiedzanie z przewodnikiem lub warsztaty w pracowni biologicznej i fizycznej.

 

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe