Zwiedzanie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego , który eksponuje bogatym zbiorem drewnianej architektury wiejskiej. W jego skład wchodzą domy mieszkalne, budynki gospodarcze i kultowe oraz zbiór narzędzi i maszyn do wyposażenia warsztatów rzemieślniczych: kowalskiego, szewskiego, garncarskiego , warsztatów przemysłu domowego.

Zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy . Rejs promem na wyspę – Ostrów Lednicki , gdzie mieścił się niegdyś jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów. Znajdują się tu m.in. pozostałości potężnych wałów obronnych i pałacu książęcego z kaplicą. Odkryto w niej baseny chrzcielne, które wskazują na Ostrów jako prawdopodobne miejscu chrztu Mieszka I.

W celu umożliwienia bliższego zapoznania się z Ostrowem Lednickim i jego zbiorami zapraszamy grupy dorosłych na zorganizowane spacery tematyczne prowadzone przez archeologów i edukatorów muzealnych. W czasie tych spotkań będziemy starali się zawracać czas, czyniąc Muzeum miejscem intelektualnej przygody! Postaramy się również przekonać Państwa, że kultura potrafi uwodzić.

Bogactwo wyspy władców na podstawie znaleziska skarbów. Podczas wykładu zapoznamy się zatem zarówno z bogactwem mieszkańców grodu jak i funkcjonującym na wyspie targiem/pogadanka z prezentacją/max 35-40 osób/czas ok. 45 min.

Elementy obronne na Ostrowie Lednickim –Zapoznanie się z nimi i porównanie do konstrukcji obronnych innych grodów centralnych z czasów panowania pierwszych władców z dynastii piastowskiej pozwoli docenić realizowaną przez nich wizję powstającego państwa/spacer tematyczny/max 35 osób/czas ok. 60 min.

Zawracanie głowy nogami, czyli z tańcem przez wieki. Uczestnicy zajęć zostaną zaznajomieni z podstawowymi informacjami dotyczącymi dziejów tańca oraz poznają podstawowe kroki kilku dawnych tańców tańczonych nie tyko na dworach. Zajęcia zachęcają do uczestnictwa w zabawach, dostarczają dobrej rozrywki, poprawiają kondycję i koordynację ruchową/warsztat/max 35 osób/czas ok. 60-90 min. (prosimy o zabranie obuwia sportowego).

Ostrów Lednicki, czyli wyspa władców To wyjątkowe spotkanie z zabytkiem, w czasie zajęć odbiorcy zobaczą wiele kopii przedstawiających najcenniejsze przedmioty znalezione na wyspie. Dzięki elementom uzbrojenia poznają historię walk, jakie toczyli ich przodkowie. Z kolei obcując z biżuterią poznają zagadnienia związane ze strojami, ozdobami i etykietą dworską/wykład/max 45 osób/czas 60-90 min.

Sprawdź inne wycieczki jednodniowe