Przejazd do Berlina w godzinach porannych .

W programie m.in : Brama Brandenbuska, Mur Berliński , Pomnik Ofiar Holocaustu, Reichstag ( z zewnątrz ) i dzielnica rządowa. Spacer aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i Alexanderplatz. W trakcie spaceru oglądanie z zewnątrz Uniwersytetu Humboldta, zbrojowni, Niemieckiej Opery Państwowej, barokowej katedry św. Jadwigi, pałacu Republiki oraz Czerwonego Ratusza. Następnie przejście na wyspę muzeów gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata obejmujący m.in.: Muzeum Pergamońskie z Wielkim Ołtarzem Zeusa i babilońską Bramą Isztar, Altes Museum, Neues Museum ze zbiorami sztuki egipskiej. Obowiązkowym punktem zwiedzania są resztki Muru Berlińskiego. Jest to symbol podziału Niemiec, o którym dokładnie opowie przewodnik.

Następnie udamy się do fascynującego Muzeum Techniki w Berlinie, gdzie historia spotyka się z innowacją. Odkryjemy tajemnice wynalazków, samochodów, statków kosmicznych i wiele więcej. Zobaczymy eksponaty, które zmieniły bieg historii technologii, oraz wciągniemy się w interaktywne wystawy, które pozwolą nam doświadczyć nauki w praktyce!

Pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym  na Potsdamer Platz. Przejdziemy się wśród pięknych drewnianych straganów, próbując tradycyjne przysmaki i ciepłe napoje, a także poszukując wyjątkowych prezentów i ozdób. Będzie to doskonała okazja, aby zanurzyć się w niemieckiej kulturze i atmosferze świątecznej.