Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejskim. W czasie spaceru zobaczymy m.in: Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski.

 

Warsztaty Piernikowe – dowiemy się jakich składników się dodaje, skąd one pochodzą, jak wyglądają i jak pachną. Każdy ugniecie własnoręcznie ciasto i wyciśnie je w ozdobne formy. Warsztaty piernikowe w Toruniu w okresie Bożego Narodzenia to doskonały sposób na stworzenie świątecznej atmosfery.

 

Pobyt na Jarmarku BożonarodzeniowymToruń słynie z pięknie udekorowanych ulic i atmosferycznych iluminacji.

 

Rynek Staromiejski: Główną areną jarmarku jest Rynek Staromiejski w samym sercu Torunia. Tutaj znajdziemy liczne stragany z ozdobami świątecznymi, rękodziełem, prezentami, jedzeniem i napojami..

 

Ozdoby świąteczne: Na jarmarku świątecznym  można nabyć różnego rodzaju ozdoby choinkowe, świeczniki, dekoracje stołowe i inne artykuły związane z Świętami Bożego Narodzenia. To doskonałe miejsce, aby znaleźć wyjątkowe prezenty dla bliskich.

 

Kulinaria: Jarmark świąteczny to także okazja do degustacji tradycyjnych polskich potraw świątecznych, takich jak pierogi, kiełbasa, bigos czy pierniki. Warto spróbować lokalnych specjałów i ciepłych napojów, takich jak gorąca czekolada..

 

Atmosfera: Jarmark świąteczny w Toruniu emanuje magiczną atmosferą. Kolorowe światełka, choinki, muzyka świąteczna i aromaty potraw tworzą wyjątkowy nastrój sprzyjający celebracji Świąt Bożego Narodzenia.

Sprawdź inne wycieczki