Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem :

  • Rynek we Wrocławiu : serce Starego Miasta i jedno z największych rynków w Europie. Rynek otaczają piękne kamienice. Wrocław był często niszczony przez wojny i pożary, więc wiele z tych kamienic zostało odbudowanych lub odrestaurowanych.

 

  • Ratusz na Rynku: : na południowej stronie rynku znajduje się imponujący Ratusz, który jest jednym z najważniejszych zabytków Wrocławia. Jest to gotycko-renesansowa budowla z wieżą

 

  • Kościół św. Elżbiety (Bazylika św. Elżbiety)

 

  • Most Tumski: To najstarszy most we Wrocławiu, prowadzący na Wyspę Piaskową (gdzie znajduje się Katedra św. Jana Chrzciciela). Most Tumski jest miejscem, gdzie można podziwiać widoki na Odrę i starą część miasta.

 

  • Ostrów Tumski: To najstarsza część miasta, pełna zabytkowych kościołów i budynków. Pospacerujemy uliczkami, aby poczuć historyczny klimat tego miejsca.

Pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym

  • Magia Świąt na Wrocławskim Rynku to niezwykłe wydarzenie, które odbywa się każdego roku w okresie świątecznym. Wrocławski Rynek jest jednym z najpiękniejszych miejsc do świętowania Bożego Narodzenia w Polsce, a jego dekoracje i atmosfera tworzą niezapomniane wrażenia

 

  • Krasnal Prezentuś – jest jednym z tych krasnali i jest związany z atmosferą świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Tradycja mówi, że jeśli dotkniemy jego czapeczki trzy razy i pomyślimy życzenie, to krasnal postara się spełnić  życzenie. To jest część uroku i zabawy związanego z odwiedzaniem Jarmarku Bożonarodzeniowego i odkrywaniem różnych krasnali rozsianych po całym mieście.

 

Bajeczne smaki na szlaku magii – będą świąteczne słodkości : owoce w czekoladzie , bakalie , chałwy , gofry , kołacze węgierskie , świąteczne praliny i pierniki , gorąca czekolada

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to nie tylko doskonałe miejsce na zakupy prezentów świątecznych, ale także okazja do przeżycia magicznej atmosfery Bożego Narodzenia oraz delektowania się tradycyjnymi potrawami i napojami.