Koszt wyjazdu:

  • 25 – 29 osób – 240 zł  / os.+ 2 opiekunów bezpłatnie
  • 30 – 34 osób – 210 zł  / os.+ 3 opiekunów bezpłatnie
  • 35 – 39 osób – 185 zł  / os.+ 3 opiekunów bezpłatnie
  • 40 – 49 osób – 165 zł  / os.+ 4 opiekunów bezpłatnie
  • 50 – 54 osób – 150 zł  / os.+ 5 opiekunów bezpłatnie

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z pasami bezpieczeństwa , klimatyzacją , barkiem , WC , DVD
  • ubezpieczenie NNW na 10.000 – TU EUROPA
  • bilety wstępu
  • opiekę pilota
  • usługę przewodnika

Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i najbliższych okolic .  W przypadku wyjazdu z innego miejsca , cena ulegnie modyfikacji. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą .


 

Opis wycieczki

Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejskim. W czasie spaceru zobaczymy m.in: Bramę Klasztorną , Krzywą Wieżę , mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski.

Następnie przejazd do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach (oddalonego od Torunia o ok. 12 km). Obserwatorium składa się z części optycznej oraz części radiowej. W pierwszej z nich znajdziemy m.in. historyczny, niedawno odrestaurowany, astrograf Drapera oraz największy w Polsce teleskop optyczny . Podczas wizyty w obserwatorium, uczniowie dzięki przewodnikom – astronomom, odbywają podróż, która pozwala im poznać historię naszego ośrodka i niezwykłej nauki, jaką jest astronomia.

Czas trwania zwiedzania około 2 godziny


Za dodatkową opłatą Obserwatorium oferuje również usługi edukacyjne, jak obserwacje nocnego nieba, pokazy i warsztaty z zakresu fizyki i nauk pokrewnych czy wykłady popularnonaukowe.


Wycieczkę do Torunia możemy zrealizować w innych wariantach tematycznych:

 

 ŚLADAMI KOPERNIKA– Po wyprawie z przewodnikiem, dowiemy się  gdzie został ochrzczony ,jakie jeszcze inne zawody wykonywał Kopernik, gdzie chodził do szkoły, którymi uliczkami Torunia się przechadzał

 

TORUŃ FORTECZNY – oprócz klasycznego spaceru po toruńskim Rynku Staromiejskim,  pokonamy kilometry krętych podziemnych korytarzy, pokonując setki schodów, oglądając 55-tonowe pancerne stanowiska obserwacyjne artylerii, obrotowe wieże obserwacyjne i ogromne prochownie

 

TORUŃ KRZYŻACKI – zobaczymy gdzie mieszkali bracia i usłyszymy co mieli wspólnego z rozłożystym dębem, poznamy tajemniczą Bachę, dowiemy się, gdzie Krzyżacy wybijali monety, gdzie chodzili do kościoła . Przewodnik zdradzi nam też tajemnicę, co łączy Krzyżaków i Krzywą Wieżę oraz co zawdzięczają torunianie kucharzowi Jordanowi.