Koszt wyjazdu:

 • 25 – 30 osób – 85 zł / osoba + 3 opiekunów bezpłatnie
 • 31 – 35 osób – 75 zł  / osoba+ 4 opiekunów bezpłatnie
 • 36 – 47 osób – 65zł / osoba + 4 opiekunów bezpłatnie

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • ubezpieczenie NNW
 • udział w warsztatach

Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i okolic do 10 km. W przypadku wyjazdu z innego miejsca , cena ulegnie modyfikacji. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji z dowolnej placówki w województwie wielkopolskim . Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą .

Opis wycieczki

Tematy warsztatów:

 1. Zwierzęta w czterech porach roku (Celem lekcji jest poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku i w świecie zwierząt, nabycie umiejętności kojarzenia nazw miesięcy z porą roku)
 2. W krainie mamutów i niedźwiedzi jaskiniowych  (przeniesiemy się do czasów epoki lodowcowej. Dzieci dowiedzą się jak wyglądali, gdzie mieszkali, jakimi posługiwali się narzędziami oraz jak zdobywali pożywienie nasi przodkowie. Poznają zwierzęta, które wyginęły, takie jak: mamut, niedźwiedź jaskiniowy czy nosorożec włochaty. Zajęcia kończą się zabawą w archeologa )
 3. W krainie zwierząt polarnych (zapoznanie dzieci ze zwierzętami występującymi w Arktyce.  Uczestnicy zajęć poznają ich miejsce występowania oraz sposoby przystosowania do trudnych warunków)
 4. Tajemnice ptasich gniazd i jaj (dzieci dowiedzą się w jakim celu, gdzie, z czego i kto buduje gniazda. Czy ptaki śpią w nich i czy wszystkie je budują. Poznają bogactwo ptasich jaj ich rozmiary i barwy)
 5. Nory, dziuple i gdzie mieszkają zwierzęta (dzieci dowiedzą się, gdzie i jak mieszkają różne gatunki zwierząt. Omówione zostanie naturalne środowisko m.in. sarny, dzika czy wiewiórki. Uczesnicy dowiedzą się również, w jaki sposób  zwierzęta budują swoje domy)

Czas trwania warsztatów – 60 min

 

Sprawdź inne wycieczki