Koszt wyjazdu:

  • 25 – 29 osób – /os. + 2 opiekunów bezpłatnie
  • 30 – 34 osób – /os. + 3 opiekunów bezpłatnie
  • 35 – 39 osób – /os. + 3 opiekunów bezpłatnie
  • 40 – 52 osób – /os. + 4 opiekunów bezpłatnie

Cena zawiera :

  • przejazd autokarem z pasami bezpieczeństwa , klimatyzacją , barkiem , WC , DVD
  • ubezpieczenie NNW na 10.000 – TU EUROPA
  • bilety wstępu
  • opiekę pilota
  • opiekę przewodnika

Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Poznania i najbliższych okolic. W przypadku wyjazdu z innego miejsca, cena ulegnie modyfikacji. Organizujemy wyjazdy dla Szkół z całej Polski.


Opis wycieczki

Wyjazd do Warszawy w godzinach porannych . Wycieczka przybliży uczestnikom zarówno najważniejsze wydarzenia z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Przewodnik opowie o problemach życia codziennego, walce o honor i bohaterstwie ludzi, którzy musieli zmierzyć się z obliczem wojny.

Pokażemy przede wszystkim miejsca opisywane przez autora książki. Przypomnimy sobie co i gdzie się wydarzyło, który z Bohaterów książki w danej akcji/sytuacji grał pierwsze skrzypce, chcąc zaimponować kolegom odwagą, męstwem i sprytem.

Będą pod Arsenałem warszawskim, opiszemy jak dokładnie wyglądała akcja o kryptonimie Meksyk II. Kto był odpowiedzialny za przeprowadzenie akcji? Kto wydał rozkaz i dlaczego, pozwolono przystąpić do tak trudnej i niebezpiecznej akcji?

Odwiedzimy Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alejach Szucha. Zwiedzając wnętrza muzeów postaramy się przybliżyć grupie realia życia w skrajnie trudnych warunkach więziennych. Opowiemy również jak wyglądał dzień na Pawiaku, oraz jak wyglądały przesłuchania na Szucha.

Kończąc spacer na Cmentarzu Powązki Wojskowe, w kwaterze Białych Brzozowych Krzyży, opowiemy, dlaczego właśnie takie krzyże stoją na grobach harcerzy? Dlaczego Bohaterowie spoczęli właśnie w tym miejscu?
Chwilą ciszy oddamy Im cześć, a może niektórzy z Was będą mieli znicze lub kwiaty, aby postawić je na grobach Zośki, Rudego, Alka, czy Aleksandra Kamińskiego.

Spacer zakończymy pod pomnikiem Gloria Victis – Chwała Zwyciężonym – aby uczcić pamięć wszystkich walczących o Polskę i Warszawę w czasach zarówno okupacji niemieckiej, jak i Powstania Warszawskiego.

 

Karty pracy – 5 zł / osoba

Czas zwiedzania – 6 godzin

 

Sprawdź inne wycieczki